Drążki kierownicze

Drążki kierownicze

Układ kierowniczy zaliczany jest do jednego z najistotniejszych elementów w maszynach. Jego prawidłowe działanie posiada przełożenie nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo kierowcy i innych użytkowników drogi. W całym tym schemacie niebagatelne znaczenie posiada drążek kierowniczy, którego zadaniem jest umożliwienie połączenia pomiędzy kierownicą i wykonywanymi ruchami maszyny. Odpowiadają za przekazywanie zarówno sił jak i momentów obrotowych z kierownicy do systemów kierowniczych maszyny. W naszym sklepie, w którym oferujemy części zamienne do maszyn budowlanych, znajduje się bardzo szeroko rozbudowany asortyment drążków kierowniczych.

Wyświetlanie 1–16 z 90 wyników

Wymiana drążka kierowniczego

Drążek kierowniczy jest częścią eksploatacyjną, która podczas pokonywania nierówności narażona jest na ogromne obciążenie. O konieczności wymiany drążka świadczy przede wszystkim miarowe stukanie odbywające się w przedniej części pojazdu, nasilające się na nierównym terenie. Alarmujące powinny być również trudności z jazdą na wprost i ściąganie pojazdu na boki. Utrudnione staje się także wykonywanie dotychczasowych manewrów. Wymiany drążków nie należy odwlekać, dlatego należy przeprowadzić ją jak najszybciej od momentu pojawienia się symptomów zużycia.

Jak wybrać właściwy drążek kierowniczy?

W przypadku konieczności wymiany drążka kluczowa jest jakość części, która przekłada się bezpośrednio na komfort i długość użytkowania. Drążki kierownicze należy dopasowywać do danej maszyny. Wszelkie próby samodzielnej przeróbki części mogą przynieść jedynie marne skutki. Stąd najlepszym posunięciem jest posiłkowanie się numerami z maszyn, co zdecydowanie skraca czas doboru odpowiednich części do koparek volvo czy części do ładowarek. Warto dokonać zakupu tuż po diagnozie postawionej przez mechanika. Może się okazać, że potrzebna będzie końcówka drążka kierowniczego albo końcówka drążka + przegub. W ofercie posiadamy również kompletne drążki kierownicze. Jeżeli poszukujesz drążka kierowniczego Volvo to z pewnością dobrze trafiłeś i u nas znajdziesz to, co potrzebujesz.

W razie występowania jakichkolwiek trudności w wyborze właściwego drążka kierowniczego lub innych części zamienne do maszyn budowlanych zachęcamy do kontaktu. Gwarantujemy, że nasi pracownicy w oparciu o swoją fachową wiedzę i bogate doświadczenie umożliwią podjęcie najlepszej decyzji, która pozwoli skompletować trafne i atrakcyjne cenowo zamówienie. Dodatkowo rekomendujemy zapoznanie się z naszą oferta na inne części do maszyn budowlanych.