4 niepozorne części do maszyn budowlanych

4 niepozorne części do maszyn budowlanych

Spis treści:

Gdy słyszymy hasło: części do maszyn budowlanych, przed naszymi oczami pojawiają się te najbardziej popularne. Jako doświadczona firma, wiemy, że często diabeł tkwi w szczegółach i nawet te najbardziej niepozorne części, mają niebagatelny wpływ na działanie i funkcjonowanie maszyn. Wiele z nich kryje się w podwoziu.

Części składowe łańcuchów gąsienic

Jest to podstawowy element jezdny maszyny budowlanej, który pozwala jej na poruszanie i pokonywanie nawet najbardziej wymagających terenów. Do elementów składowych łańcuchów gąsienic zalicza się sworznie i tuleje łańcuchów łączących poszczególne ogniwa. Nawet niewielkie uszkodzenie tych stosunkowo małych elementów, może sprawić, że nasza koparka czy ładowarka, nie będzie w stanie wykonywać swojej pracy. Dlatego warto zadbać o to, by każda z tych części była w jak najlepszej kondycji.

Koła napędowe – części do maszyn budowlanych Pol-Parts

Ta część do maszyny budowlanej służy, jak sama nazwa wskazuje, do napędzania maszyny i sprawia, że może się poruszać. Ważne by takie koła były odpowiednio wykonane. Najczęstszym materiałem z jakiego się je wykonuje to stal. By uzyskać oczekiwane parametry, należy poddać je obróbce termicznej i mechanicznej. Dopiero po tym, koła napędowe nadają się do umieszczenia w maszynie budowlanej. Nie będzie zaskoczeniem, że gdy koła napędowe szwankują, to nasza maszyna po prostu nie ruszy z miejsca.

Koła napinające

Ten element maszyn ściśle współpracują z tzw. napinaczem. Ich głównym zdaniem jest napinanie łańcucha, tak aby mógł on w pełni wykonywać przeznaczoną mu pracę. Jest to bardzo dokładny proces, dlatego nawet najmniejszy uszczerbek na takim kole, może spowodować uszkodzenie maszyny. Nasze koła napinające są precyzyjnie spawane, tak aby mogły się wpasować w konkretną maszynę budowlaną

Rolki jezdne i podtrzymujące

Jak każda z wymienionych części ta także stanowi kluczowy element maszyny budowlanej. Mają one znaczenie dla całego podwozia, gdyż służą do przesuwania innych elementów w obrębie maszyny i do podtrzymywania np. opon. By uzyskać jak najlepsze parametry rolek jezdnych i podtrzymujących, są one zalewane olejem w procesie produkcji. To pozwala na ich długie życie i przydatność.

Jak widać, jest wiele części do maszyn budowlanych, w tym wypadku elementów podwozia, bez których nasza maszyna nie jest w stanie funkcjonować i wykonywać swojej pracy. Warto zadbać o części maszyn budowlanych wcześniej, tak aby nie musieć mierzyć się np. z niespodziewanym przestojem, czy nawet koniecznością wymiany całej koparki.