Części do koparek i ładowarek Volvo – wszystko co musisz wiedzieć

Części do koparek i ładowarek Volvo – wszystko co musisz wiedzieć

Koparki i ładowarki to niezbędne sprzęty na placu budowy. Niektóre użytkowane są w sposób ciągły, a inne w określonych cyklach. Niemniej jednak w każdym przypadku należy zadbać o najwyższą jakość części do maszyn budowlanych, zapewniającą efektywną i bezpieczną pracę. Co musisz wiedzieć na temat części do koparek i ładowarek Volvo?

Dlaczego warto wybrać zamienniki części do Volvo? 

Volvo jest wiodącą firmą na rynku maszyn budowlanych, stąd oryginalne części są ogólnodostępne. Faktem jednak jest to, że niestety nie należą do najtańszych, a intensywna eksploatacja koparek czy ładowarek sprawia, że części zużywają się szybciej, a tym samym koszty użytkowania rosną. Dlatego warto zdecydować się na zamienne części do maszyn budowlanych Volvo.

Niejednokrotnie, gdy określone typy maszyn przestają być produkowane, po pewnym czasie znikają również z rynku oryginalne części, dlatego wtedy pozostaje wybór dobrej jakości części zamiennych. Warto wybierać te, które poddawane są restrykcyjnym kontrolom jakości, a także przygotowywane są na indywidualne zamówienie. POL-PARTS gwarantuje szeroką ofertę części do maszyn Volvo.    

Rodzaje części do koparek i ładowarek Volvo 

W koparkach i ładowarkach zużywają się części ruchome, np. łyżki, ale i filtry, silnik, hamulce, a nawet szyby. Aby zaoszczędzić i móc szybko przywrócić koparkę do pracy, warto zdecydować się na zamienne części do koparek Volvo. Wśród nich można wybrać choćby tuleje i sworznie do koparek lub ładowarek. Dostępne są zamienniki tulei stosowanych w ruchu roboczym, ale i podwoziu. Dzięki temu można przywrócić stabilność ruchu ramienia koparki lub ładowarki albo zniwelować wibracje czy tarcia.

Zamienne części do ładowarek Volvoi koparek tej marki to także sworznie współpracujące z tulejami i odpowiedzialne za przenoszenie obciążeń. Sworznie są narażone na szybkie zużycie, stąd warto sprawdzać ich stan i wymieniać na kompatybilne z maszyną zamienniki.        

Najczęściej wymieniane zamienniki części w Volvo  

Ze względu na częstotliwość eksploatacji, a także narażenie na ścieranie, częstej wymianie podlega łyżka do koparki. Na zużycie narażone są także obudowy maszyn, szyby, błotniki czy gąsienice. Należy dokonywać regularnych przeglądów i w razie konieczności wymieniać części układu jezdnego, hamulcowego i elektrycznego. Sprawne i kompatybilne części do maszyn budowlanych to gwarancja dokładności i precyzji wykonywania wykopów czy przenoszenia materiałów, szybkiego postępu prac budowlanych i braku przestojów, a także bezpieczeństwa operatora danej maszyny.       

Technologie i materiały stosowane w zamiennikach

Tuleje czy sworznie do koparek i ładowarek wykonywane są z wysokogatunkowej stali. Lemiesze do koparek Volvo, dopasowane do poszczególnych modeli marki, są stworzone ze stali trudnościeralnej, dzięki czemu powstaje pewność najwyższej jakości i dłuższej eksploatacji. Docinane są pod konkretny wymiar, stąd na pewno będą pasować do łyżek.

W podobnej technologii wykonane są zęby do koparek, które można dopasować do określonego rodzaju łyżek. Wszystkie części zamienne do koparek i ładowarek posiadają niezbędne certyfikaty i gwarancję. Są tak samo funkcjonalne jak części oryginalne.   

Porady dotyczące konserwacji zamienników części

Filtry do maszyn budowlanych powinny być regularnie wymieniane. Dzięki temu poszczególne układy mogą pracować prawidłowo. Szacuje się, że wymiana filtrów powinna następować przynajmniej co 1000 motogodzin. Regularnie należy sprawdzać stan akumulatora i w razie konieczności go naładować. Jeśli nie jest to możliwe, należy go wymienić.

Konserwacji można poddawać także łyżki do koparek. Na pewno po skończonej pracy należy je dokładnie oczyszczać, aby przez nadmierne obciążenie czy kamienie nie były narażone na uszkodzenia czy korodowanie. Trzeba kontrolować ciśnienie w oponach czy też napięcie gąsienic. Konieczne jest też smarowanie połączeń i łożysk. Regularna wymiana klocków hamulcowych zapobiegnie poważnej awarii całego układu.     

Zalety zamienników od POL-PARTS 

Stosowanie zamienników od POL-PARTS to gwarancja długiej eksploatacji koparek i ładowarek Volvo. Nie trzeba wydawać dużych sum na oryginalne części, gdy dostępne są wysokiej jakości zamienniki, które zapewnią bezpieczną i efektywną pracę maszyn budowlanych. Korzystna cena i wysoka jakość, a także kompleksowe doradztwo i idealne dopasowanie do typu maszyny to zalety oferty POL-PARTS. 

Czy części zamienne do koparek Volvo posiadają gwarancję?

Wszystkie produkty oferowane przez POL-PARTS objęte są gwarancją i posiadają certyfikaty jakości.

Czy części zamienne do ładowarek lub koparek Volvo można dopasować do maszyn budowlanych starego typu?

Oferowane części zamienne są dostępne także do maszyn budowlanych Volvo, które nie są już produkowane. Nie ma obaw, gdyż części dostępne są nawet do tych maszyn, w przypadku których nie można już zakupić części oryginalnych.

Jak często należy wymieniać filtry do ładowarek Volvo?

Zaleca się wymianę filtrów co 1000 motogodzin.