Oryginalne części do maszyn budowlanych czy zamienniki? Co wybrać?

Oryginalne części do maszyn budowlanych czy zamienniki? Co wybrać?

Spis treści:

Maszyny budowlane są niezbędne do realizacji właściwie każdej inwestycji. Na placach budów pracują co najmniej trzy maszyny, a nierzadko jest ich jeszcze więcej. Ze względu na to, że są one intensywnie eksploatowane i poddawane dużym obciążeniom, wiele ich podzespołów zużywa się w dość szybkim tempie. To naturalny proces, a użytkownicy maszyn mogą jedynie go spowolnić – nie uniknąć.

Bardzo ważne jest też to, by zużyte części do maszyn budowlanych jak najszybciej wymienić. Ich dalsze użytkowanie może mieć bardzo poważne konsekwencje – łącznie z drastycznym obniżeniem bezpieczeństwa oraz uszkodzeniem innych podzespołów. Jednak tutaj pojawia się dylemat czy wybrać oryginalne części od producenta, czy jednak zdecydować się na równie skuteczne zamienniki? Które części maszyn budowlanych będą zarówno finansowo, jak i jakościowo lepsze? Sprawdźmy!

Części do maszyn budowlanych – oryginalni producenci

Na oryginalne części do koparek Volvo i innych producentów warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na powtarzalność i pewność co do ich jakości. Ich producenci działają w oparciu o wysokie, niezmienne standardy dotyczące metod wykonania, użytych materiałów i parametrów. Wiemy więc, że na pewno dobrze sprawdzą się w danym modelu, nie bez powodu darząc je zaufaniem. Ich słabą stroną jest jednak cena. Jej wysokość to wynik nie tylko jakości. Kupując je, płacimy również za marketing i rozpoznawalność marki. Na ich zakup warto więc zdecydować się przede wszystkim, jeśli maszyna nadal jest objęta gwarancją (w takiej sytuacji naprawę przeprowadzi autoryzowany serwis).

Używane części do maszyn budowlanych – można im zaufać?

Kolejna grupa to części oryginalne, ale pochodzące z demontażu. Główny argument za ich wyborem to niższa, niż w przypadku nowych podzespołów, cena. Kupując je, wiemy też na pewno, że będą kompatybilne z używaną przez nas maszyną. Na tym jednak ich zalety się kończą.

Jeśli chodzi o wady, w pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o trudnościach w ocenie ich stanu. Potrzeba eksperckiej wiedzy, by upewnić się, że poprzedni właściciel odpowiednio troszczył się o lemiesze do koparek i stwierdzić, jak długo one jeszcze posłużą. Pamiętajmy też, że, jako iż nie kupujemy ich u oficjalnych dystrybutorów, nie mamy żadnej pewności co do oryginalności. Istnieje więc ryzyko, że kupimy część, która nie tylko jest używana, ale też nieoryginalna, co opłacalność takiej inwestycji stawia pod dużym znakiem zapytania.

Części zamienne do maszyn budowlanych – idealne rozwiązanie dla każdego

Wysokiej jakości części zamienne do maszyn budowlanych to najlepszy kompromis między wysoką jakością, a przystępną ceną. O ile zdecydujemy się na zakup podzespołów sprawdzonego producenta, nie musimy martwić się ich jakością – będzie ona taka sama, jak w przypadku oryginalnych części. Dobre firmy wykonują części zamienne według identycznych specyfikacji, co eliminuje ewentualne problemy z ich kompatybilnością.

Niewątpliwą zaletą takich zamienników okazują się też przystępne ceny. Zwykle są dużo tańsze od oryginałów. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku elementów w największym stopniu narażonych na zużycie, takich jak łyżka do koparki. Jako że ich wymiany konieczne są częściej niż np. szyb czy niektórych filtrów, wybór zamienników przyniesie użytkownikom maszyny spore oszczędności.

Producent części zamiennych do maszyn budowlanych – POL-PARTS

Powyższe zalety staną się naszym udziałem tylko jeśli kupimy części od dobrego producenta. Wysoką jakość oferuje firma POL-PARTS. Na naszej stronie można wyposażyć się w łyżki, lemiesze, szyby, filtry i wiele innych elementów kompatybilnych z maszynami budowlanymi takich producentów jak JCB, Hitachi, New Holland, Caterpillar, Volvo, Komatsu, O&K czy Case. Wszystkie części do maszyn budowlanych dostępne są w konkurencyjnych, niższych niż oryginały cenach. Ich zakup to świetny sposób na optymalizację kosztów związanych z eksploatacją koparek i pozostałego sprzętu.