Uszkodzone elementy podwozia maszyny budowlanej – co zrobić?

Uszkodzone elementy podwozia maszyny budowlanej – co zrobić?

Ta część podwozia pańskiej maszyny została poważnie uszkodzona i wymaga natychmiastowej wymiany – to wiadomość, która mrozi krew w żyłach każdego budowlańca. Nie dość, że wymiana pewnie będzie droga, to jeszcze wstrzyma prace na co najmniej kilka dni i wygeneruje dodatkowe koszty. Do najczęściej występujących awarii należą usterki układu chłodzenia, hydraulicznego, mechanicznego, a także bezpośrednie uszkodzenia samego silnika. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, z którego dowiecie się, gdzie i jak znaleźć nowe części podwozia w atrakcyjnych cenach oraz na co zwrócić uwagę, by uniknąć szybkiego powrotu do mechanika.

Spis treści:

Na początek zbadaj, które części do maszyn budowlanych zostały uszkodzone

W procesie wymiany części do maszyn budowlanych kluczowa jest odpowiednia diagnostyka naszego sprzętu i znalezienie źródła problemu. Musimy upewnić się, czy zawinił tylko pojedynczy element, czy jednak jest to usterka obejmująca cały łańcuch powiązanych ze sobą komponentów. W tym celu konieczne jest wezwanie specjalisty, który przeprowadzi kompleksowy przegląd całej maszyny. Taka wizyta zapewne znacznie uszczupli nasz budżet na zakup nowych części. Jednak jest ona niezbędna, gdyż nawet najbardziej doświadczony budowlaniec nie będzie w stanie przeprowadzić dokładnej diagnostyki sprzętu za pomocą jedynie swojego wprawnego oka.

części zamienne do maszyn oraz koparek, dostawca części do maszyn

Znajdź odpowiednie części do maszyn budowlanych

Zazwyczaj mechanicy dysponują już odpowiednimi częściami zamiennymi. Zdarza się jednak, że muszą zamówić je na indywidualne życzenie, a czasami klient deklaruje, że samodzielnie dokona takich zakupów. Zanim podejmiemy się tego wyzwania, warto zorientować się w ogólnej budowie podwozia maszyn budowlanych, aby wiedzieć, czy oprócz tej jednej części, nie potrzebujemy dobrać do niej dodatkowych komponentów.

Jednym z najważniejszych elementów podwozia jest łańcuch do gąsienicy. Dobrze wiedzieć, że nie ma jednego uniwersalnego łańcucha do wszystkich typów maszyn. Aktualnie na rynku znajdują się gąsienice, które mogą być konserwowane za pomocą oleju i towotu. W zależności od sposobu spinania się łańcucha może być on dedykowany koparkom (w ofercie Pol-Parts znajdują się m. in. części do koparek Volvo) albo spycharkom.

Następne w kolejności są koła napędowe oraz napinające. Pierwsze z nich są niezbędne do prawidłowego prowadzenia maszyny. Aktualnie produkowane koła mają nieco większe rozmiary od standardowych, co pozwala na wyrzucanie ziemi spod nich i torowanie drogi. Z kolei koła napinające, podobnie jak łańcuch tego typu, jest proponowany do zastosowania w spycharkach. Tego typu koła są nastawione na pracę w linii prostej i niemal w ogóle nie ulegają deformacji pod wpływem nierównego podłoża.

Jako ostatnie na liście ważnych elementów znajdują się rolki jezdne i podtrzymujące. Rolki te zalewa się olejem jeszcze na etapie produkcji, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe i bardzo odporne na uszkodzenia.

sklep internetowy z częściami do maszyn budowlanych

Gdzie kupić odpowiednie części zamienne do maszyn budowlanych?

W dobie handlu internetowego na światową skalę, odpowiedź na to pytanie wydaje się być banalnie prosta. Do dyspozycji są liczne portale aukcyjne i sprzedażowe, na których oferowane są zarówno nowe, jak i używane przedmioty, w najróżniejszym stanie. Ponadto nie jesteśmy już ograniczeni wyłącznie do zakupów z terenu naszego kraju ale możemy swobodnie zamawiać z Azji albo USA. Jednakże dokonując takiego zakupu na własną rękę, ponosimy duże ryzyko z niewłaściwym dopasowaniem elementu. Ponadto omijając oficjalne kanały sprzedaży, narażamy się na zostanie ofiarą oszustwa.

Na szczęście w Polsce powstaje coraz więcej lokalnych producentów, którzy w swojej ofercie mają szeroki asortyment części wymiennych. Jednym z nich jest POL-PARTS – wychodzimy naprzeciw potrzebom swoich klientów. Prowadzimy sklep internetowy oraz stacjonarny i proponujemy między innymi szeroki wybór części do ładowarek Volvo.

Dlaczego współpraca z POL-PARTS się opłaca?

POL-PARTS to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo z siedzibą w Piekoszowie oraz oddziałem zewnętrznym w Kielcach. Firma jest obecna na rynku już ponad 20 lat. Stanowi idealne potwierdzenie na zdobytą do tej pory wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Załoga POL-PARTS składa się z wysoce wykwalifikowanych specjalistów z zakresu budownictwa, mechaniki, hydrauliki i innych. Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników pomogło im wypracować indywidualne podejście do klienta (tak samo prywatnego, jak i firmowego) oraz troskliwą pomoc w rozwiązaniu każdego problemu. Dodatkowo dzięki przedsięwzięciom na rzecz najbliższego społeczeństwa, firma cieszy się zaufaniem ze strony różnych środowisk.

W naszej ofercie znajdują się między innymi części do koparek Volvo, cewki układu napędowego, tuleje, łożyska, koła napędowe Komatsu i części do ładowarek Volvo. Nasz sklep zaopatruje także w części zamienne do maszyn budowlanych wiodących producentów, takich jak: Hitachi, New Holland, Caterpillar, Case, J&B, Case oraz O&K.

Zakupy w POL-PARTS do gwarancja najwyższej jakości przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjności cenowej. Mając na uwadze jak pilne są to zakupy, zapewniamy dostawę zamówionych elementów w możliwie najszybszym czasie.

Konsultacja i wizyta kontrolna u mechanika

Ostatnim etapem całej operacji jest ponowna wizyta u mechanika. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli naprawa dotyczyła układu hydraulicznego, to taką kontrolę może przeprowadzić wyłącznie serwis dysponujący odpowiednio dostosowaną technologią. Obsługiwaną przez specjalnie wykwalifikowanych do tego pracowników. Aby mieć zupełną pewność, że maszyna jest już sprawna i gotowa do ponownego użytku, mechanik powinien między innymi zbadać czystość i temperaturę cieczy roboczej. Warto również sprawdzić prawidłowość jej przepływu oraz sprawdzić, czy pod naciskiem wysokiego ciśnienia, losowo wybrane części nie generują wycieków. Takie testy wymagają odpowiedniego sprzętu i umiejętności, których raczej nie posiadają zwykli pracownicy budowlani. Jednakże warto znać etapy ponownej kontroli maszyny, aby uniknąć ponownej naprawy w niedługim czasie.