Tarcze

Tarcze

Tarcze hamulcowe to jedne z ważniejszych części zamiennych do maszyn budowlanych, takich jak między innymi koparki, czy też ładowarki. Odpowiadają one bowiem za sprawne działania układu hamulcowego. Na nich bowiem zaciskają się klocki hamulcowe, doprowadzając do wyhamowania pojazdu. Mimo to wciąż wiele osób nie wie, czym tak naprawdę należy kierować się przy ich wyborze, co z kolei może oznaczać na przykład dodatkowe wydatki. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, czym należy kierować się przy ich wyborze.

Wyświetlanie 1–16 z 157 wyników

Zalecenia producenta

Podstawową kwestią, jeżeli chodzi o części zamienne do maszyn budowlanych, jest ich odpowiedni dobór zgodnie z zaleceniami danego producenta. W przeciwnym wypadku zakupiona część może fizycznie nie pasować do reszty układu hamulcowego lub też powodować jego przyśpieszone zużycie, czego doskonałym przykładem mogą być szybko zużywające się klocki hamulcowe. Problem ten może wynikać z na przykład niewłaściwej grubości tarcz hamulcowych czy też nieodpowiedniego materiału, z jakich są one wykonane. Warto przy tym pamiętać, że nieprawidłowo działające tarcze hamulcowe mogą być przyczyną różnego rodzaju groźnych dla zdrowia oraz życia sytuacji. Między innymi z tego względu, przy wyborze części do maszyn budowlanych, jeżeli nie wiemy, jaką wybrać, warto skorzystać z pomocy naszego odpowiednio wykwalifikowanego, oraz doświadczonego personelu. W ten sposób mogą państwo uniknąć różnego rodzaju problemów związanych z niewłaściwym doborem tarcz hamulcowych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tarcz hamulcowych?

Zalecenia producenta nie są to jednak jedyne kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze części do koparek volvo, czy też ładowarek. Decydując się na ich zakup, warto również sprawdzić:

-Z jakiego rodzaju materiałów zostały one wykonane? Często bowiem okazuje się, że z pozoru tanie tarcze hamulcowe, są wykonane ze stosunkowo kiepskich materiałów. To z kolei może negatywnie wpłynąć na przykład na ich żywotność.

-Ile wynosi ich okres gwarancyjny? Tanie części do ładowarek volvo, czy też koparek mają bowiem stosunkowo krótki okres gwarancyjny, co często w praktyce oznacza dodatkowe wydatki związane z różnego rodzaju awariami, na przykład układu hamulcowego.

Oraz wiele innych kwestii związanych z konkretną maszyną. Między innymi z tych właśnie powodów przy wyborze odpowiednich części zamiennych do maszyn budowlanych należy kierować się nie tylko ich niską ceną, ale co równie ważne, szeroko rozumianą jakością ich wykonania.