Filtry

Filtry

Każda maszyna budowalna wyposażona jest w szereg filtrów, które zapewniają jej możliwość wydajnej i bezpiecznej pracy. Oferowane przez na filtry cechują się najwyższą możliwą jakością i pochodzą jedynie od sprawdzonych i pewnych zaufania producentów. Gwarantuje to ich niezwykłą żywotność, a więc brak kłopotów natury technicznej z maszyną.

Wyświetlanie 1–16 z 503 wyników

Jakie oferujemy filtry do maszyn budowlanych?

Przeglądając dostępne w ofercie części zamienne do maszyn budowlanych, bez trudu można zauważyć, że dzielą się one na wiele obecnych w niej systemów. Wiedzieć w tym wypadku trzeba, że przykładowo każdy układ zasilania wymaga zastosowania oddzielnego, często różniącego się znacznie budową i charakterystyką pracy filtra. Jakie zatem znaleźć można u nas filtry?

W każdej maszynie budowlanej występuje filtr:

- paliwa,

- powietrza,

- oleju,

- hydrauliki.

Jak więc wdać, w zależności od tego, z jakim systemem ma się do czynienia, musi on mieć swój oddzielny filtr. Oprócz tych najpopularniejszych w wielu maszynach występują jeszcze filtry kabinowe, które chronią operatora przed pyłem, a także filtr cząstek stałych, jeśli obecny w maszynie silnik posiada napęd wymagający takiej filtracji.

Dlaczego należy wymieniać filtry i kiedy to robić?

Kupowane regularnie części zamienne do maszyn budowlanych stanowią podstawę poprawnego ich funkcjonowania. Ich codzienne użytkowanie powoduje zwykle zużycie elementów eksploatacyjnych, co wymaga ich okresowej wymiany. Typowym przykładem takiej części do ładowarek są właśnie filtry. Jeśli nie będą regularnie wymieniane, dojdzie do ich nadmiernego zapchania i w efekcie tego zaburzenia prawidłowej pracy ładowarki lub nawet jej całkowitego unieruchomienia.
Jak często powinno się wymieniać filtry? Jak można się łatwo domyślić, poszczególne części do koparek volvo mają różny okres eksploatacji. Zdecydowanie najczęściej należy wymieniać filtr oleju, który narażony jest na największe zanieczyszczenie. Zwykle producenci zalecają, aby dokonywać wymiany nawet co około 250 moto godzin. O wiele rzadziej można natomiast wymienić filtr powietrza. Tak naprawdę zalecane jest to dopiero w sytuacji, gdy po ocenie wizualnej stwierdzi się, że jest on zapchany. Najczęściej taka wymiana następuje dopiero po około 500 moto godzinach.

Niezwykle ważne jest to, aby wszystkie stosowane filtry były wysokiej jakości i pochodziły jedynie od uznanych i sprawdzonych producentów. Procedura wymiany filtrów może być niekiedy dość kłopotliwa i wiązać się z unieruchomieniem na pewien czas maszyny. Warto więc, aby zrobić to raz a dobrze i aby zakupiony filtr był w stanie zapewnić odpowiednią filtrację przez pełen przewidziany przez producenta czas.