Regularna wymiana części do maszyn budowlanych – gwarancja niezawodnego sprzętu

Regularna wymiana części do maszyn budowlanych – gwarancja niezawodnego sprzętu

Spis treści:

Stan techniczny maszyn budowlanych powinien być wręcz idealny. W końcu wpływa to na bezpieczeństwo pracowników, ale też samą efektywność pracy. Dzięki temu, że sprzęty czy maszyny budowlane działają poprawnie, nie musicie obawiać się przestojów, które wiązałyby się ze stratami. Dziś dowiecie się, dlaczego tak ważna jest regularna wymiana części do maszyn budowlanych.

Dlaczego należy regularnie wymieniać części do maszyn budowlanych?

Maszyny budowlane pracują w różnych warunkach. Często są one bardzo ciężkie. Ich podzespoły narażone są na szybsze zużywanie się. Jednak niestety  niewielu przedsiębiorców nie decyduje się na regularną wymianę podzespołów czy części, gdyż sądzą oni, że skoro maszyna pracuje, to zapewne jej stan techniczny jest dobry. A jednak nic bardziej mylnego.

Dlaczego należy regularnie wymieniać części do maszyn budowlanych?

Otóż maszyna budowlana może pracować nawet na bardzo zużytych częściach. Jednak gdy dojdzie do ich całkowitego uszkodzenia, to konieczność wymiany będzie wiązała się z dłuższym przestojem pracy. Dodatkowo może dojść do uszkodzeń innych podzespołów, które są powiązane z tą częścią. Nagła awaria wynikająca z niedopilnowania może stanowić bardzo poważne zagrożenie dla pracowników. Musimy też wspomnieć, że same koszty naprawy, gdy jedna część spowoduje uszkodzenie kolejnej, mogą być horrendalne i czasami naprawa nie będzie opłacalna bądź też możliwa. By sprzęt działał efektywnie i bezpiecznie należy dokonywać regularnej wymiany części do maszyn budowlanych.

Poznaj, dlaczego warto stawiać na części zamienne do maszyn budowlanych

Sprzęt budowlany musi działać poprawnie – to oczywiste. Aby uniknąć przerw w pracy i przestojów, które wiązałyby się z opóźnienie wykonania zlecenia, należy regularnie wymieniać części. Dzięki temu nie musicie obawiać się, że dojdzie do nagłej awarii. Do tego wymianę możecie tak zaplanować, by nie kolidowała z Waszymi zleceniami. Trzeba jeszcze pamiętać, że każdy podzespół może zużywać się w innym czasie. Inaczej zużywają się filtry do maszyn budowlanych, które trzeba wymieniać co roku, inaczej  sytuacja wygląda z tulejami, lemieszami, czy łyżką do koparki – te elementy należy wymieniać co kilka lat. Zatem jak widzicie, konieczność regularnej wymiany części nie oznacza wcale, że trzeba to robić kilka razy do roku.

Wymiana części do maszyn budowlanych – oryginalne czy zamienniki? Jakie części wybrać?

Przyjęło się, że tylko części oryginalne są najwyższej jakości i tylko takie należy wybierać. Jednak nie jest to do końca prawda. Otóż wiadomo, że kupując oryginalne części do koparek Volvo, zyskujecie produkt tego samego producenta co maszyna, ale z drugiej strony w wielu przypadkach ceny oryginalnych części są naprawdę wysokie. Należy zdawać sobie sprawę również z tego, że gdy dysponuje się starszymi maszynami, znalezienie części oryginalnych zwyczajnie nie jest możliwe. Producenci nie produkują już podzespołów dopasowanych do sprzętu, który ma już np. kilkanaście lat. W niektórych przypadkach zdecydowanie lepszym wyborem są części zamienne do maszyn budowlanych. Można zatem wybrać takie części do ładowarek Volvo, ale i koparek czy wywrotek. Jakość takich produktów może być najwyższa i wbrew pozorom takie podzespoły mogą posłużyć przez długi czas. Oczywiście kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniej firmy oferującej takie części. Doskonałą ofertę znajdziecie w sklepie Pol-Parts. Wyróżnia się ona na tle konkurencji, a wieloletnie doświadczenie na rynku pozwala pracownikom firmy doradzić klientom najlepsze rozwiązania do danych maszyn budowlanych.

części do koparek oraz ładowarek, części zamienne do maszyn

Kontrole UDT – dlaczego warto regularnie wymieniać części?

Niektóre maszyny budowlane podlegają okresowym badaniom. Urządzenia powinny być przygotowane w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo pracy. Obowiązkiem właściciela jest odpowiednia analiza zagrożeń i dokonywanie regularnych przeglądów. Kontrole wykonywane przez Urząd Dozoru Technicznego są bardzo szczegółowe. Sprawdzany jest stan techniczny maszyn i urządzeń i wszystkich ich podzespołów. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę, że jeżeli dojdzie do wypadku, a maszyna nie miała wykonanego przeglądu technicznego, to właściciel firmy może otrzymać naprawdę wysoką karę finansową. Warto zatem dbać o swój sprzęt, regularną konserwację i wymianę części do koparek, ładowarek i innego sprzętu, a wszystkie czynności zapisywać w książce kontroli maszyn i urządzeń. Sprawne części do maszyn budowlanych zapewniają optymalizację kosztów eksploatacji, choćby w zakresie zużycia oleju napędowego. Tu warto pamiętać choćby o tym, że zaniedbanie wymiany ogumienia wpływa na większe zużycie paliwa.